Zdjęcia mówią same za siebie… - warsztaty w Złodziejewie

Dodane przez Michał Buczkowski / Ilość komentarzy (0)

Co by tu powiedzieć o Złodziejewie, żeby nie przegadać? Tym bardziej, że o tych warsztatach dostatecznie głośno i wyraźnie mówią same owoce, czyli zdjęcia powstałe na tamtejszych plenerach...

Może wystarczy powiedzieć tylko tyle, że organizatorzy warsztatów „Wiele dróg – jedna pasja” w Złodziejewie wciąż nie przestają zaskakiwać, wymyślając dla uczestników wciąż nowe atrakcje, a wszystkie oscylujące wokół fotografii. Po to, by czas od rana do później nocy wypełniony był tylko wspólną pasją i tak, by właśnie w tej dziedzininie pomóc się rozwijać.


Fot. Sebastian Kozłowski

Osoby zapoznające się z portfolio absolwentów złodziejewskich warsztatów trwożą się, iż być może poprzeczka dla nich jest zbyt wysoko zawieszona, że te warsztaty nie są dla amatorów, a raczej dla profesjonalistów – nic bardziej mylnego! Faktycznie są to warsztaty skierowane do osób wymagających, bowiem na tych spotkaniach nic nie jest podane na tacy. Ale na każdym etapie swej drogi, na każdym etapie fotograficznego rozwoju można dowiedzieć się czegoś nowego, czegoś więcej. Nie ma ludzi, którzy wiedzą wszystko!


Fot. Tomasz Miksa

Są to kursy, które raczej zmuszają do myślenia i kreowania swoich światów aniżeli do powielania cudzych. Nie jest to „pstrykaliada jeden przez drugiego” (choć oczywiście i takie sytuacje, gdy widzi się jakiś cud, są nie do uniknięcia).
Owymi cudami są słynne złodziejewskie modelki wystylizowane samodzielnie przez fotografów, którym udostępniona jest nie mniej słynna złodziejewska garderoba, lub przy pomocy stylistek czy projektantek zapraszanych do współpracy. Modelki to nie tylko „modelki” – Złodziejka (organizatorka) spełniając także swoje fotograficzne marzenia i wizje zaprasza na sesje osoby nietuzinkowe, o cudnej urodzie, często utalentowane – dla przykładu gościem na warsztatach bywa tancerka flamenco Dorota Dzięcioł, czy primabalerina z Opera Nova w Bydgoszczy Angelika Gembiak.


fot. Bartek Wierzbicki


Fot. Agnieszka Ławniczak


Owoce warsztatów ślubnych, fot. Katarzyna Rolak, Ernest Cendrowski

Fot. wg pomysłu Anki Zhuravleva Magda Wójcik
Fot. wg pomysłu Anki Zhuravleva Magda Wójcik

Na pewno nie bez znaczenia jest też wyjątkowa umiejętność wyszukiwania niezwykłych wnętrz do sesji przez organizatorkę. Ma również wpływ na pojawienie się mody organizowania warsztatów oraz plenerów w całej Polsce w pałacach i ich ruinach. Największe gratki trafiają się absolwentom, dla których w specjalnych cenach organizowane są wypady do najpiękniejszych, najbardziej fotogenicznych zabytków w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.