katedra w Kolonii

Photokina 2014 – nowoczesny sprzęt i albumy z duszą

Dodane przez Michał Buczkowski / Ilość komentarzy (1)

Tak jak w poprzednich latach tak i w tym roku dopisała wysoka frekwencja na największych targach foto-video w Europie. Na targi Photokina w Kolonii przybyło w sumie około 18 5 tysięcy widzów ze 160 krajów świata. W wydarzeniu wzięły udział 1074 firmy z 51 krajów.

katedra w Kolonii     Czarna Gwiazda

Nowości od Nikona i Canona

Najwięksi gracze na rynku sprzętu fotograficznego, czyli Canon i Nikon – odwieczni konkurenci, którzy do tej pory obierali strategię odpowiadania na ciosy przeciwnika wyprowadzaniem własnych, bardzo podobnych urządzeń, zdecydowali się tym razem na zaprezentowanie innej taktyki.

Nikon forsuje strategię „pełna klatka dla arystokracji i demokracji”, czego potwierdzeniem może być zaprezentowany model Nikon D750, który usiłuje uplasować się gdzieś pomiędzy średnio zaawansowanym Nikonem D610, a dużo bardziej profesjonalnym korpusem D810 – wielki niedosyt powoduje natomiast brak długo wyczekiwanego następcy reporterskiego D300s.

Canon zaś, wypełnia lukę technologicznej dysproporcji, nowym modelem 7D Mark II nadal wyposażonym w przetwornik obrazu formatu APS-C, a przy tym stanowiący znaczny krok naprzód w stosunku do i tak udanego poprzednika.

Znacznie ważniejsze jest jednak to, że obydwaj ci producenci odchodzą od założenia, że to właśnie lustrzanki są najważniejszym sprzętem fotograficznym.

najlepszefoto photokina 2014    targi photokina 2014

Zmierzch prostych kompaktów

Innym wnioskiem wynikłym z zakończonych targów Photokina 2014 jest fakt, iż proste kompakty sukcesywnie przechodzą do przeszłości i zmianę tę dało się zauważyć podczas targów między innymi dlatego, iż dwaj wiodący producenci rozszerzyli swoją ofertę o aparaty kompaktowe z matrycą o przekątnej jednego cala. W obu przypadkach chodzi o produkty niebanalne, jednak różne od siebie do tego stopnia, że raczej nie konkurujące bezpośrednio – mowa o Canonie PowerShot G7X oraz Panasoniku Lumix DMC-LX100.

Mając wskazać dziesięć największych „objawień” i premier wśród aparatów cyfrowych, jakie zaprezentowano na tegorocznej Photokinie, to lista ta ukazałaby bardzo interesujący podział rynku.

Na pewno na liście znalazłyby się trzy lustrzanki cyfrowe (Canon EOS 7D Mark II, Nikon D750 oraz dość specyficznie prezentujący się Pentax K-S1), trzy zaawansowane kompakty (Canon PowerShot G7X, Fujifilm X100T i Panasonic Lumix DMC-LX100) oraz trzy bezlusterkowce (Olympus PEN E-PL7, Panasonic Lumix DMC-GM5 i oczywiście jedna z największych niespodzianek tegorocznej Photokiny - Samsung NX1).

Dzisiejszy rynek fotograficzny po raz kolejny wyraźnie sugeruje nam, że nie ma już aparatów „najlepszych”, „gorszych” i „beznadziejnych”, lecz że sprzęt jest po prostu dobrze lub źle dopasowany do potrzeb fotografa.

fotoalbumy targi photokina 2014

A my?

Oprócz wystawców prezentujących profesjonalny i zaawansowany technologicznie sprzęt fotograficzny na targach Photokina 2014 pojawiło się wiele firm oferujących fotoalbumy i inne fotoprodukty.

stoisko photokina 2014

Jednym z wielu wystawców tej branży była oczywiście firma Najlepszefoto.pl, mogąca pochwalić się największym stoiskiem z fotoalbumami i fotoksiążkami.

Odwiedzili nas na targach zarówno stali klienci, jak i wiele osób jeszcze nie zamawiających u nas. Dla jednych i drugich najciekawszym produktem były fotoalbumy zamknięte w opakowanie w ALBUM BOX. Opakowanie to, mające bardzo przystępną cenę, można zestawiać w spójnej konwencji kolorystycznej z albumem.

photokina album box     photokina 2014 opakowania na odbitki

Szczególny podziw i zachwyt wzbudził stosunek jakości wykonania zaprezentowanych produktów do ich ceny. Kilka razy padło nawet stwierdzenie, że produkujemy „albumy z duszą”.

      relacja z photokiny 2014

Komentarze

I prawda, bo Wasza jakość jest taka jakiej nie widziałem nigdzie, a cena świetna!
jest w tym duch starań waszej pracy, bo albumy są jak żyleta :)

Dodaj komentarz

Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.