Marek Lapis - I miejsce polski konkurs fotografii sportowej

Najlepsze zdjęcia sportowe 2014

Niedawno zakończył się oficjalnie projekt „Kadry w Hucie” w ramach którego odbył się Polski Konkurs Fotografii Sportowej, któremu patronowało najlepszefoto.pl. W kategorii zdjęć amatorskich zwyciężyli Marta Wódz (zdjęcie pojedyncze) oraz Marek Stor (seria zdjęć). Wśród profesjonalistów zwycięzcami okazali się: Marek Lapis z PAF Forum za zdjęcie pojedyczne oraz – za serię zdjęć: Jacek Turczyk z PAP-u.

Paweł Sławski, szef działu foto „Przeglądu Sportowego” podsumowuje rywalizację zaskakująco: w tegorocznym konkursie doceniam wysoki poziom zdjęć "amatorskich", nie byliśmy jednogłośni w tym przypadku, co uważam za bardzo dobre ponieważ wynikiem tego są dwa wyróżnienia. Zdjęcia profesjonalistów przysporzyły nam dużo więcej trudności w ocenie niż amatorskie. Brakowało mi wśród zgłoszonych prac zdjęć, które znam z codziennej pracy fotoedytorskiej.

W związku z taką oceną nadesłanych przez zawodowych fotoreporterów zdjęć jury nie przyznało Grand Prix. Paweł Sławski tak komentuje tę decyzję: to z naszej strony sygnał dla środowiska o niewystarczająco wysokim poziomie zgłaszanych zdjęć do konkursu, oczywiście wyłączając nagrodzone zdjęcia, które były dobre.

W moim odczuciu – wyciąga wnioski juror – brak jest rozmowy w redakcjach na linii fotoedytor-fotograf. Dobry edytor to pomocna dłoń przy selekcji zdjęć na konkurs, często fotografom brak jest obiektywizmu w ocenie swoich zdjęć. Warto rozmawiać o zdjęciach.

Doceniając nagrodzone prace Najlepszefoto.pl wykonało pamiątkowe fotoksiążki jako podsumowanie konkursu.
Zapraszamy do obejrzenia najlepszych zdjęć sportowych, jakie napłynęły przed komisję konkursową.

Zawodowcy, zdjęcia pojedyncze:

Marek Lapis - I miejsce

Rafał Wielgus, wyróżnienie

Zawodowcy, serie zdjęć:

Andrzej Banaś, II miejsce

Daniel Frymark - III miejsce

Amatorzy, zdjęcia pojedyncze:

I miejsce Tomasz Kuehn, II miejsce

Paweł Wiśniewski, III miejsce

Marcin Mirosławski, wyróżnienie

Wojciech Radwański, wyróżnienie

Amatorzy, serie zdjęć:

Marek Stor, I miejsce

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.