Jak zamawiać odbitki niestandardowe?

Dodane przez Monika Sałek / Ilość komentarzy (0)

Piękne zdjęcia już gotowe, przeniesione na komputer, przygotowane i wyselekcjonowane... Czas na wydruk i... przy zamawianiu okazuje się, że część zdjęć została zrobiona w niestandardowym formacie, który jest niedostępny przy zamawianiu. Nie oznacza to jednak, że nie możesz wywołać swoich zdjęć! Podpowiemy Ci jak to zrobić...

W sytuacji gdy zdjęcia da się zamówić w standardowych formatach proces ich zamawiania przepływa płynnie i nie stwarza po drodze żadnych kłopotów. Inaczej dzieje się, gdy okazuje się, że format naszego zdjęcia nie pokrywa się z żadnym z możliwych do wyboru.

Prostym przykładem są niestandardowe odbitki stosowane jako opakowania na płyty lub inne akcesoria. Jeżeli Twoje zdjęcie ma wymiary np. 27,7x18,3cm to musisz zastosować kilka prostych zasad:

twoje zdjęcie

po pierwsze:

wybierz większy, najbardziej zbliżony format do swojego zdjęcia (w naszym przykładzie - 20x30cm)

po drugie:

przenieś swoje zdjęcie do programu graficznego i dodaj (zwiększ) 'obszar roboczy' (mówiąc potocznie będzie to pole wokół zdjęcia, która pozwala na zachowanie całego zdjęcia)

po trzecie:

wybierz opcję 'pełny kadr', aby zachować całe zdjęcie, bez docięcia boków oraz zapisz plik w formacie jpg.

Stosując się do powyższych wskazówek finalnie otrzymasz całe zdjęcie w formacie 20x30cm z obszarem roboczym wokół, ale zachowasz swoje proporcje i nie będzie możliwości, że zdjęcie zostanie obcięte. Obszar roboczy można dodać w większości programów graficznych. Zdjęcie trzeba będzie osobiście dociąć nożyczkami lub gilotyną.

Pokazaliśmy jak w kilku prostych krokach wygląda droga do zamówienia odbitki niestandardowej. Mamy nadzieję, że ułatwi Wam to pracę, a zdjęcia wyjdą nie tylko piękne, ale też będą dokładnie takie, jakich się spodziewacie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.