sesja ślubna

Z pamiętnika nowoczesnego fotografa ślubnego: Sesja ślubna zimą...

Ruszamy z cyklem artykułów Z pamiętnika nowoczesnego fotografa ślubnego. Postaramy się co jakiś czas publikować tematyczne artykuły skierowane do osób zajmujących się fotografią ślubną. Seria będzie dotyczyła ciekawych zagadnień, nowinek, porad, inspiracji oraz motywów, jakie można zaproponować klientom i wykonać dla nich niesamowite zdjęcia. Podpowiemy również jak uwieńczyć dzieło pięknymi produktami finalnymi z sesji ślubnych. Dziś podamy kilka wskazówek jak wykonać zjawiskową sesję ślubną zimą...

źródło: www.picturesocial.com/Natalie Milissenta Shmeleva

Śluby zimą mają swój urok! Są mało popularne, ale przez to bardziej romantyczne. Inną zaletą takiego ślubu jest przepiękna aura związana z białym, puchowym śniegiem, którego biel świetnie się komponuje z kolorem sukni ślubnej panny młodej, a także elegancko kontrastuje z ciemnym garniturem pana młodego.

źródło: http://www.vieraphotographics.com/white-wedding-in-lake-tahoe-christina-karl

Podczas tej pięknej pory roku powstaje wiele pięknych sesji ślubnych, narzeczeńskich, a także walentynkowych. Zdjęcia, albumy i inne fotogadżety są często prezentami lub pamiątkami tych wyjątkowych chwil.

Biała stylistyka śniegu wydaje się klientom cudownym tłem dla ich sesji, dla fotografa jednak wykonanie zdjęć zimą nie jest wcale takie proste. Więc co należy zrobić, żeby zdjęcia wyszły zachwycająco?

Oto kilka przydatnych wskazówek:

Oświetlenie

Naturalne światło w zimie jest trudne do uzyskania i ogranicza się zaledwie do kilku godzin. Optymalnie jest zaplanować sesję na rano, gdy światło jest najlepsze. Plenerowe zdjęcia ślubne należy wykonywać w naturalnym świetle z reflektorem i najlepiej z pomocą statywu. Jeśli używasz lampy błyskowej, możesz używać dyfuzora, który zmiękcza i rozprasza światło. Czasami lepiej jest po prostu wyłączyć lampę błyskową. Skorzystaj z ustawień balansu bieli, aby biel zawsze była idealnie biała, a kolory na zdjęciu oddawały klimat fotografowanej sceny.

źródło: www.greenweddingshoes.com/alice-in-winter-wonderland-wedding-sabrina-hubert/

Cienie

Zimowe słońce potrafi być naprawdę ostre. W przypadku fotografowania w stronę słońca pamiętaj, że osoby i obiekty mogą rzucać długie cienie. Ustaw swoich modeli tak, żeby nie raziło ich słońce, bo może ich to rozpraszać i ani Ty, ani klienci nie będziecie zadowoleni z efektu finalnego.

Kolory

Zima daje nam coś wyjątkowego – białe tło, które występuje tylko o tej porze roku. Warto przy tej okazji zaaranżować ciekawe, kolorowe elementy i zwrócić uwagę aby je wyeksponować w odpowiedni sposób. Bukiet ślubny, sukienki druhen, kolorowe sweterki, rękawiczki lub inne gadżety będą soczyście wyglądać na śnieżnobiałym tle.

źródło: www.pinterest.com

Czerń i biel

Warto część zdjęć zaaranżować tak aby pięknie wyglądały w czerni i bieli. Ustawienie obiektu na niekończące się, bezchmurne niebo i czyste białe tło może stworzyć niepowtarzalne kadry.

Z praktycznych rad polecamy się też ciepło ubrać, aby zimno nie rozpraszało Twojej kreatywności. A może chcielibyście coś dodać do tych porad? Jeśli macie jakieś pomysły to prosimy o komentarze... Już teraz zapraszamy na kolejny artykuł z cyklu, ale temat to na razie niespodzianka!

źródło: http://www.bridesmaid.com/category/wedding-planning-2

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.