Awangardowa fotografia szkolna. Zrób to inaczej!

Dodane przez Monika Sałek / Ilość komentarzy (0)

Z czym kojarzy Ci się fotografia szkolna? Zapewne z grupą sztywno siedzących ludzi, gdzie jeden z uczniów trzyma tabliczkę z rocznikiem, a nauczyciel stoi po ich prawej lub lewej stronie. Taki kanon zdjęć szkolnych mamy w pamięci, bo większość z nich tak wyglądała w naszych czasach. Okazuje się jednak, że można zrobić to inaczej...

Ta dziedzina fotografii ciągle jeszcze nie bardzo idzie z duchem czasu. Ujęcia szkolne to wciąż bardzo specyficzny rodzaj zdjęć. Co zrobić żeby szkoły nas zapraszały, a uczniowie i rodzice byli zadowoleni z efektu finalnego sesji? Jak sprawić, żeby zdjęcia szkolne nie wylądowały w zakurzonej szufladzie, ale żeby stały się cudowną pamiątką wielkiej przyjaźni, czasów szkolnych i tych roześmianych twarzy dzieci? Znaleźliśmy przykłady nowatorskiego podejścia do tego typu zamówień.

 

Coraz więcej nowych i kreatywnych fotografów, chcąc zdobyć renomę, zaczyna iść w innym, ciekawym kierunku. Inteligentnie i nieszablonowo skomponowane zdjęcia przyciągają uwagę. Furorę robią zdjęcia grupowe w ruchu, gdzie uczniowie mają swobodę i wolny wybór co do pozy jaką przyjmą. Dodatkowo coraz częściej zdjęcia robione są nie w szkole, lecz w innym miejscu, jak boisko czy np. sąd. Nowa moda podoba się nie tylko uczniom, ale również ich rodzicom, którzy z reguły sponsorują sesje swoim pociechom.

 

Prezentujemy ujęcia wykonane przez IPFOTO – pasjonatów różnych dziedzin fotografii. Sesje, jakie wykonują, to świetna przygoda dla uczniów, dzięki czemu kompozycje są swobodne i bardzo spontaniczne.

 

Każdy uczeń podczas takiej sesji ma również możliwość autoprezentacji np. pozując z chemikaliami lub portetami naukowców, które nie są już tak straszne, jak w przypadku tych wiszących na ścianie... Kreatywne ujęcia, połączone z wyczuciem odpowiedniego momentu, tworzą historię pięknego dnia, a emocje zostają uwiecznione w obiektywie. Ciekawe jest też, popularne w dzisiejszych czasach, selfie, w tym przypadku z wychowawcą. Takie pamiątki uczniowie chcą chętnie zachować, a dodatkowo zamieszczają swoje wspólne zdjęcia na portalach społecznościowych.

 

Sesje zdjęciowe wykonywane są w swobodnej atmosferze, a spontaniczne uśmiechy i sytuacje są wyjątkowym zatrzymaniem czasów szkolnych. Takie ujęcia pozwalają fotografom na budowanie swojej marki, co przekłada się na dużą liczbę zamówień, a przede wszystkim na zadowolonych klientów, a przecież o to w tym wszystkim chodzi.

Komentarze

Dodaj komentarz

Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.