Z pamiętnika nowoczesnego fotografa ślubnego: Detale

Detale ślubne. Dla Pary Młodej to rzeczy, które sprawiają, że planowanie ślubu tak długo trwa. Dziś najważniejszy jest temat i kolor przewodni oraz spersonalizowane dodatki. Co to oznacza dla fotografa? Oczywiście fakt, że musi te detale połączyć na zdjęciach w spójną całość.

kolaż Anna Wiech

Starannie zaprojektowany ślub w pięknym stylu, spowoduje bardziej harmonijny zestaw fotografii.

Czy zdarza się, że kiedykolwiek ktoś Cię zatrudnił, bo podobało mu się Twoje spojrzenie na fotografię detali?

Kiedy ludzie patrzą na Ciebie jako potencjalnego fotografa ślubnego szukają czegoś, co odróżnia Cię od konkurencji.

Oryginalność w fotografii ślubnej to uzyskanie niesamowitych zdjęć poprzez stworzenie opowieści. Aby opowiedzieć spójną i skomponowaną historię, trzeba uchwycić pewne szczegóły.


Obrączki są centralnym punktem dnia, ponieważ są symbolem obietnicy dozgonnej miłości i pozostają z Parą Młodą na całe życie. Zbliżenia momentu wkładania obrączek są jednym z najważniejszych ujęć podczas całego ślubu. Dobrze jest mieć obiektyw makro, aby uzyskać idealny efekt.

 

Suknia i buty Panny Młodej to kolejne, bardzo ważne elementy uroczystości. Kobieta wkłada je tylko raz w życiu i jest dla niej bardzo istotne, żeby były piękne i dopasowane do koncepcji całości. Często fotograf umieszcza suknię w oknie, aby światło pokazało detale materiału. Zdarza się, że wiesza ją na drzwiach lub na drzewie przed domem dla uzyskania ciekawego ujęcia. Tutaj taka mała ciekawostka – często Panny Młode nie myślą na temat wieszaka i jest on plastikowy. Fotograf powinien zabrać ze sobą elegancki wieszak, najlepiej ze wstążką, co ulepszy zdjęcie.

 

Bukiet Panny Młodej to też wyznacznik kolorystyki ślubu. Uchwycenie go jako detalu to ogromnie ważny element całej kompozycji. Często w kolażach zdjęć ujęcie bukietu stanowi centralny punkt. W pełnym kadrze, który obejmuje Państwa Młodych, nie widać szczegółów kwiatowych. Panna Młoda będzie pamiętać swój bukiet do końca życia, dlatego pozwól jej cieszyć się jego pięknem na idealnym zbliżeniu.

tort Anna Wiech

Tort weselny jest to coś, co kosztuje bardzo dużo, a zostanie zwyczajnie skusumowane. Fotografia jest jedynym sposobem, żeby go zapamiętać. Często torty zawierają spersonalizowany napis lub zabawne figurki, które Państwo Młodzi bardzo chętnie ogladają na zdjęciach, bo przez zamieszanie podczas krojenia, nie pamiętają jak wyglądały.


Kreatywne rozwiązania w fotografii detali to ogromnie ważna cecha przy wyborze fotografa ślubnego. Zamieszczając kolaże z połączonych detali w swoim portfolio, możesz uzyskać nie tylko niesamowite rezultaty estetyczne, ale również zdobyć więcej klientów, których z pewnością te detale zauroczą.

 

Wszystkie wykorzystane fotografie dzięki firmie Anna Wiech Fotografia.

Komentarze

Super artykuł i piękne zdjęcia :-)

Może i panna młoda 2-3 fotki by chciała tego jak wyglądały buty, bukiet i tort, ale na boga - obrączki które się nosi na codzień i wizja artystyczna fotografa to paranoja. Fotografowie robią zdjęcia detali dla siebie nie dla klienta - i widać to świetnie po galeriach dla których wręcz zakładają osobne galerie a w nich:
- obrączki w krzaczkach, obrączki na spacerku, obrączki - kąpiel w szampanie... totalnie artystyczny i nie praktyczny abstrakt i równie często zapchajdziura, żeby wyrobić te 3K zdjęć, które się obiecało.

Dodaj komentarz

Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.