Z pamiętnika nowoczesnego fotografa ślubnego: Portfolio i produkty demonstracyjne

Profesjonalne portfolio buduje nie tylko renomę, ale staje się jednym z pierwszych kroków w zdobywaniu klientów. Następny to odpowiednie produkty pokazowe. Niezależnie od tego czy dopiero wchodzisz na pole fotografii ślubnej czy jesteś doświadczonym fotografem - portfolio i pakiety demonstracyjne powinny być podstawą Twojej pracy.

Portfolio pokazujesz potencjalnym klientom – Parom Młodym. Z pewnością posiadasz je w efektownej formie elektronicznej na stronie internetowej, ale zastanówmy się nad wersją bardziej tradycyjną, którą można zobaczyć na żywo w postaci wydrukowanych zdjęć...

Na spotkanie z Parą Młodą możesz zabrać Fotoalbum, fotoksiążkę, album tradycyjny, odbitki. Wszystkie produkty, naturalnie z Twoimi zdjęciami. Koniecznie wybierz swoje najlepsze prace. Pamiętaj też o wzornikach okładek, bo to ważne, aby klienci mieli większy wybór niż tylko kolor. Możesz dzięki takiemu wzornikowi pokazać inne dodatkowe opcje jak: okienka, grawery i oczywiście ekskluzywne opakowanie jakim jest Album Box.

A co z produktami dodatkowymi? Jak je sprzedać po ślubie?

Pokaż klientom jak wyglądają, już przy zawieraniu umowy. Fotogadżety to produkty, które trzeba zobaczyć. Zalety Fotoobrazu, Fotoboardu czy Tripleksu, ciężko wytłumaczyć, kiedy klient nie widzi ich na żywo. Pamiętaj, że każdy dodatek do sesji to zarazem większa cena całej usługi.

A jak zachęcić Parę Młodą, żeby wybrała coś więcej niż tylko jeden Fotoalbum?
Stwórz ze swoich zdjęć komplety produktów w jednym stylu i z jednego projektu (np. Fotoalbum, okładkę z płytą DVD oraz pendrive w eleganckim opakowaniu). To znacznie ułatwi klientom wybór różnych produktów, które choć istnieją jako odrębne części, mogą stanowić komplet, za który Para Młoda więcej zapłaci.

Korzystasz z naszego Fotoalbumu pokazowego, ale brakuje Ci wzornika okładek?  Zamów go i daj swoim klientom większy wybór!

ZAMÓW

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.