Fotografia szkolna: dzisiaj zdjęcia ze szkoły to nie tylko portret legitymacyjny

Jesteś fotografem szkolnym? Szukasz inspiracji? Może skorzystałeś już z naszych poprzednich pomysłów (Awangardowa fotografia szkolna - zrób to inaczej). Dziś chcielibyśmy zwrócić uwagę na zupełnie inną kwestię – fotografowanie dzieci podczas zajęć „pozalekcyjnych”.

Tradycyjnie robisz zdjęcia poszczególnych klas, portrety, zdjęcia do legitymacji szkolnych. Dziś dzieci oprócz szkoły mają jeszcze mnóstwo innych zajęć. Profesjonalne treningi w każdej dyscyplinie sportowej to już norma, ponieważ rodzice dbają aby ich pociechy rozwijały swoje talenty.

Zapytasz co masz z tym wspólnego?

Możesz na tym zyskać.

Zapytasz „jak”?

Nawiąż kontakty z prywatnymi szkołami tańca, z trenerem dziecięcej drużyny piłkarskiej, ze szkołą muzyczną, z domem kultury w swojej okolicy - w ten sposób liczba zleceń na pewno wzrośnie!

Rodzice uwielbiają robić swoim dzieciom zdjęcia, ale nie zawsze potrafią – Ty możesz im pomóc zachować w kadrze najpiękniejsze lata ich pociech. Wszędzie gdzie zrzeszają się utalentowane dzieci może wkroczyć fotograf. Pamiętaj, że najlepszą reklamą jest „polecenie” - wystarczy, że raz nawiążesz współpracę, a szkoły będą Cię rekomendować kolejnym grupom.

Dodatkowo możesz zaproponować gotowe fotoprodukty, które z pewnością rodzice kupią – bo przecież wszystkie dzieci mają to dlaczego ich pociecha miałaby nie mieć. Ten mechanizm świetnie znasz, a więc do dzieła!

Prezentujemy dziś zdjęcia zespołu akrobatycznego. Zaprojektowaliśmy również fotoprodukty, które można wykorzystać przy sesjach 'pozalekcyjnych'. Czasem aby sprzedać kilkanaście sztuk produktu wystarczy jedno zdjęcie grupy, z którego zaprojektujesz tablo, fotokalendarz lub fotokartę. Dla dziecka taka pamiątka może być nagrodą za osiągnięcia. Zdjęcie grupy na fotoboardzie lub fotoobrazie zrobi nie tylko ogromne wrażenie na dzieciach, ale również na rodzicach, którzy z dumą zawieszą je w swoich domach.

Fotoksiążka, Fotoboard, Fotoobraz, Fotokarta HD

 

Fotokarta HD

Zapraszamy do dodawania własnych inspiracji i porad w komentarzach poniżej.

Komentarze

Dodaj komentarz

Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.