Dużo dobrych zdjęć na Polskim Konkursie Fotografii Sportowej

W piątek 9 października mieliśmy okazję uczestniczyć w uroczystej gali wręczania nagród Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej. Najlepszefoto.pl, jako mecenas imprezy, wspierało to wydarzenie drukując fotoksiążki ze zdjęciami, które zostały zgłoszone w konkursie i fundując nagrodę główną w kategorii amatorów.

Celem całego wydarzenia była promocja fotografii sportowej: prawdziwej, niepowtarzalnej, zatrzymującej w kadrach często historyczne wręcz momenty zwycięstwa, porażki, zmęczenia i walki z samym sobą. Ten rodzaj fotografii, jak żaden inny potrafi pokazać piękno ludzkiego ciała w ruchu, obnażyć jego niedoskonałości oraz uchwycić skrajne emocje. I jak żaden inny wymaga od osoby stojącej za obiektywem świetnego refleksu, wyczucia chwili i odpowiedniego ustawienia się.

Konkurs podzielono na dwie nagradzane sekcje: dla profesjonalistów oraz amatorów. Dzięki temu jury mogło docenić codzienną pracę reporterów sportowych oraz wyłonić talenty wśród pasjonatów fotografii, którzy na razie zajmują się dokumentowaniem sportu z czystego zamiłowania do niego.

Mamy dla Was kilka zdjęć i film z gali.

 

 

 

Dziękujemy, że byliście z nami!

Relację filmową znajdziecie pod linkiem: ZOBACZ

Zwycięskie zdjęcia zobaczyć możecie TUTAJ

Komentarze

Dodaj komentarz

Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.