komplet

Po co fotografowi fotokalendarz w ofercie?

Sezon na fotokalendarze uważamy za rozpoczęty. Każdego dnia drukujemy ich całą masę... Przeglądamy tysiące zdjęć i tysiące różnych projektów. Do czego fotografowie głównie wykorzystują nasz produkt? Podpowiemy Ci!

Fotokalendarz to produkt bardzo łatwy do zrobienia zarówno z dostępnych na naszej stronie szablonów, jak i z własnego projektu. Szczególnie teraz, kiedy możesz skorzystać z zamieszczonego u nas intuicyjnego w obsłudze nowego edytora kalendarzy on-line, tworzenie fotokalendarza Basic zajmie Ci dosłownie kilka minut.

Przy jakich sesjach możesz zaproponować swoim klientom fotokalendarz?

Właściwie jest to produkt dość uniwersalny. Dzisiaj na fotokalendarzach drukujemy zarówno sesje dziecięce, ślubne, narzeczeńskie, jak i firmowe, produktowe, szkolne, rodzinne, wakacyjne czy religijne. Nie ma złego tematu. Fotokalendarz może więc być świetnym dopełnieniem praktycznie każdej sesji jaką wykonujesz.

 

Fotograf też może robić prezenty!

Nie masz czasu na obróbkę obiecanych zdjęć z całej sesji a klienci się niecierpliwią? Wykorzystaj fotokalendarz jako prezent! Jego cena w naszej ofercie jest na tyle dobra, że spokojnie możesz sobie na to pozwolić - pozostawiając po sobie u klientów bardzo dobre wrażenie. Bo przecież każdy lubi coś dostawać gratis!

Ten produkt może być dla Ciebie szczególnie pomocny w momencie, kiedy masz bardzo dużo zdjęć do obróbki, jak na przykład po sesji ślubnej. A do kalendarza potrzeba Ci ich minimum trzynaście, co zaspokoi wstępną ciekawość klientów, a Tobie da czas na spokojną pracę nad resztą fotografii. Świeżo upieczonych małżonków na pewno ucieszy Twój gest, szczególnie jeśli w kalendarium zaznaczysz ich rocznicę ślubu czy inne osobiste święta. Możesz im też zaproponować wykonanie takiego upominku dla rodziców.

Fotokalendarz przy sesjach niskobudżetowych

Fotokalendarz sprawdzi się też świetnie przy sesjach niskobudżetowych, gdzie może posłużyć do fizycznej oprawy wykonanych przez Ciebie fotografii. Jeśli więc masz zlecenie na sesję dziecięcą, czy rodzinną, a kwota na umowie nie pozwala na wykonanie droższych produktów, wybierz z naszej oferty np. kalendarz, pendrive z okładką i fotoksiążkę. Zestawy na jakich oddasz zdjęcia możesz przecież dowolnie komponować i dopasowywać do swoich i klienta indywidualnych potrzeb oraz tematyki sesji.

Buduj relacje i więzi

Co jeszcze w temacie fotokalendarzy? Najważniejsze w tym produkcie są dwie rzeczy: jego terminowość i widoczność. Korzystając z naszej oferty fotokalendarz możesz wykonać na rok zaczynając od wybranego miesiąca, lub dłużej, jednak nastąpi ten dzień, w którym będzie on już nieaktualny i to właśnie będzie najlepsza pora na wykonanie u Ciebie kolejnej sesji na następny rok. Sprawdzi się to szczególnie przy sesjach dziecięcych, gdzie doskonałą argumentacją z Twojej strony będzie przekonanie klientów, że dzieci szybko się zmieniają i warto zatrzymać ten czas w kadrach. Możesz nawet zaznaczyć na kalendarium kolejną wizytę u fotografa!

Pamiętaj również o funkcjonalnej stronie fotokalendarza – o ile fotoksiążki, fotoalbumy czy odbitki trafiają zwykle do szuflady kalendarz robi się po to, by zawiesić go w domu w widocznym miejscu. Rzuca się w oczy nie tylko domownikom, ale także ich gościom. Zadbaj więc o to, by prócz dobrych zdjęć i dobrego projektu dostarczyć klientowi odpowiedniej informacji – kto wykonał dla nich te fotografie. Nie bądź przy tym nachalny, ale delikatnie wkomponuj swoje logo czy stronę www na okładce lub ostatniej stronie fotokalendarza. To będzie świetna reklama!

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.