sesja świąteczna blog

Sesje świąteczne - nowa moda w fotografii dziecięcej?

Cudowny i magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy uwielbiamy ten moment grudniowych przygotowań, szaleństwa związanego z prezentami i chęcią sprawienia jak największej radości sobie nawzajem. Jak co roku stajemy przed dylematem, co podarować swoim bliskim.

W dobie mody na spersonalizowane prezenty, coraz częściej klienci zamawiają sesje świąteczne dla dzieci i niemowląt, bo to świetna niespodzianka dla dziadków, chrzestnych i pamiątka dla rodziców oraz oczywiście dla maluchów. Z takich zdjęć fotograf wykonuje nie tylko odbitki, ale również kalendarze i kartki świąteczne.
Porozmawiamy dziś z White Coffee Photo i dowiemy się, jak mogą kształtować się trendy sesji świątecznych w tym roku.

Czy można stwierdzić , że sesje świąteczne to juz coroczny trend?

Myślę, że spokojnie można tak powiedzieć. Sesje świąteczne stały się dla niektórych rodzin nawet tradycją. W naszym studiu takie sesje wykonujemy już od czterech lat, a prawie wszyscy klienci, którzy z nich korzystali, co roku na nie wracają. Wydaje mi się, że z czasem sesje świąteczne nabiorą dla naszych klientów jeszcze większego znaczenia, ponieważ po latach  będą im przypominać cudowny nastrój i chwile spędzone razem.


Jakie gadżety przygotowują Państwo na te sesje? Czy rodzice mają swoje ulubione?

Co roku staramy się przygotować kilka dekoracji świątecznych, tak aby wszyscy klienci znaleźli coś dla siebie. W tym roku są u nas renifery, skrzaty, rękawice, śnieg , choinki, światełka... Zawsze towarzyszą nam pyszne pierniczki i mleko lub gorąca czekolada dla smakoszy.  Do rodziców należy strój dla starszych modeli, który często ustalamy wspólnie tak, aby współgrał z wybraną dekoracją.

 

Ile wcześniej należy się umówić na sesję świąteczną?

Sesje świąteczne zaczynają  się u nas już w połowie listopada. Zazwyczaj poświęcamy na nie cztery soboty, a terminy są rezerwowane wcześniej. Dzięki temu, że mamy swoje studio, które jest czynne codziennie, można umówić się na sesję w każdy dzień tygodnia w godzinach popołudniowych. To ważne dla klientów, że nie muszą czekać z sesją na weekend.

 

 

Ile lat mają maluszki, które fotografujecie? Czy są to głównie noworodki czy może dzieci kilkuletnie?

W naszym studiu nie ma limitu wiekowego. Sesje świąteczne organizujemy zarówno dla noworodków, jak i starszych dzieciaków. Oczywiście charakter sesji noworodka  jest zupełnie inny niż  przy dzieciach w wieku szkolnym. Czas i porę sesji dostosowujemy odpowiednio do wieku modeli i oczekiwań rodziców.

 

W jakiej formie najczęściej oddają Państwo zdjęcia z sesji świątecznej?

W tym roku podstawową formą w jakiej oddajemy zdjęcia z sesji świątecznych są karty 15 x 21 cm w ozdobnym pudełeczku, do tego kalendarz oraz kartki świąteczne ze zdjęciem. Wielu klientów korzysta również z oferowanych przez nas kalendarzy dwunastokartkowych, ale także wydruków na płótnie, kubków, magnesów ze zdjęciem. Bardzo popularne w tym czasie są również spersonalizowane bombki na choinkę.

Dziękujemy za odpowiedzi i życzymy samych uśmiechniętych maluszków.
A po więcej inspiracji zapraszamy na:
www.whitecoffeephoto.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.