albumy z misiem

Zrobiłeś świetną sesję? Sprzedaj ją w komplecie!

Jeśli Twoi klienci zainwestowali w Ciebie i w Twoje fotografie to teraz czas na kolejny krok! Zrobiłeś sesję, zdjęcia są już po obróbce, pliki czekają na odbiór i co dalej? No właśnie! Nie pozwól aby Twoja praca wylądowała tylko na Facebooku lub na dysku komputera.

 

Zdjęcia ślubne, dziecięce i wiele innych potrzebują nie tylko obróbki, ale i eleganckiej oprawy. Przygotowaliśmy kilka podpowiedzi jak możesz zarobić sprzedając swoje zdjęcia jako fotoprodukty w spersonalizowanych kompletach. Biorąc pod uwagę fakt, że kupujemy oczami, najlepiej zaproponować klientowi kilka kompozycji lub zestawów.

Zobacz teraz przykłady fotoproduktów, które świetnie sprawdza się w różnych sesjach: noworodkowych, dziecięcych, ślubnych... Jednym słowem we wszystkich.

zestaw dziecięcy

Najbardziej tradycyjny produkt, który pozwala na ujęcie wielu ujęć z sesji to fotoalbum. Użyj swoich zdjęć i dopasuj resztę. Wybierz okładkę pasującą do charakteru wybranych fotografii – czasem odpowiednio dobrany kolor tkaniny lub eko-skóry ma znaczenie, szczególnie dla kobiet. Pamiętaj, że okładka ze ślubu nie musi być biała, a wręcz może być nawet czarna, bo właśnie taka w dzisiejszej dobie często oznacza elegancję.

Z sesjami dziecięcymi też jest
obecnie inaczej niż kiedyś - rodzice już nie chcą wybierać pomiędzy różowym a niebieskim, a wśród ich gustów dominują okładki w odcieniach szarości, bo ten kolor to absolutny hit wśród dodatków dla maluchów.

 

albumy z misiem

Może warto by się też trochę wysilić i zaprojektować w całości okładkę ze zdjęcia? Tak wiem, to dużo pracy, bo oprócz rozkładówek trzeba z pomocą makiety przygotować jeszcze jeden plik, ale obiecuję Ci, że warto. Spójrz tylko na nasze przykłady, a nie będę Cię musiała bardziej przekonywać.

 

Co dalej? Nie oddawaj tylko albumu. Możesz zaproponować klientom dużo więcej. Może zdjęcie w dużym formacie? Zarówno dzieci jak i Para Młoda będą wyglądać fenomenalnie w dużym rozmiarze. Zaproponuj klientom wydruk, który będą mogli włożyć do ramy.

Jeżeli w Twoim guście jest bardziej nowoczesny fotoobraz niż tradycyjny oprawiony wydruk to zamów dla klienta ten droższy produkt, a sam na tym zyskasz. Być może właśnie wydruk na płótnie jest bardziej dopasowany do wystroju wnętrz Twoich odbiorców.

Lubisz oddawać odbitki? To bardzo dobrze o Tobie świadczy! Każdy z nas ma w sobie coś z zamiłowania do tradycyjnych, papierowych zdjęć. Ten niepowtarzalny klimat można zapakować w ręcznie robione pudełko, które rozczuli każdą mamę i nierzadko Pannę Młodą. Możesz użyć zdjęcia na okładce lub wybrać elegancką tkaninę, a ich wybór jest tak duży, że ​​bardzo łatwo można dopasować kolory do zdjęć ślubnych lub dziecięcych.

Często rodzice nie chcą kupować dwóch dużych albumów, żeby jeden podarować dziadkom, bo nie wiedzą, że jest opcja zamówienia mniejszej kopii. Zaproponuj im mały album sugerując, że to świetny prezent dla dziadków maleństwa.

 

dwa albumy

Oddajesz klientom materiał na płycie? Dołącz do kompletu dwie opcje – jedna oprawiona w opakowanie z tkaniny z pięknym, wygrawerowanym napisem, a druga w wersji ze zdjęciem. Daj klientom możliwość wyboru, bo nigdy nie wiesz co im się może spodobać. Jeśli oddajesz sesję na pendrive to możesz również oddać ją w pięknym opakowaniu co z pewnością podniesie walory estetyczne materiału jaki oddajesz.

 

Pamiętaj, że ciągle musisz doskonalić swoje umiejętności sprzedażowe. Tak, tak – sprzedażowe.

 

Jesteś fotografem, Twoje zdjęcia same za siebie mówią i powinny się sprzedawać bez problemu? Masz rację, ale czy nie chciałbyś sprzedawać więcej? Z pewnością chcesz, więc rozmawiaj, pokazuj, prezentuj swoje prace, i twórz komplety, które zachwycą Twoich klientów.

 

Strona www, blog, media społecznościowe, ulotki, wizytówki – te narzędzia wspomagają rozpowszechnianie informacji o Twoich usługach. Potraktuj w ten sam sposób fotoprodukty – jako narzędzia do sprzedawania swoich zdjęć – to z pewnością wkrótce zaprocentuje.

 

zestaw produktów dziecięcych

Komentarze

Dodaj komentarz

Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.