Kwadratowy tripleks - kolory

KWADRATOWY ŚWIAT W TRIPLEKSIE

Sesje dziecięce zyskują na popularności, a liczba ich zwolenników intensywnie się zwiększa. Coraz więcej rodziców marzy, aby ich pociechy miały profesjonalne zdjęcia już z pierwszego okresu życia. I nic w tym dziwnego. Przecież każdy z nas chce zachować jak najwięcej wspomnień z minionych chwil. Dlaczego kwadratowy Tripleks to dobry kształt, aby je zatrzymać?

Kwadratowy tripleks - kolory

Bywa, że kilkulatki to niezwykle wdzięczni modele, jednak czasem zrobienie im dobrego kadru to nie lada wyzwanie. Są oczywiście dzieci, które bez większego problemu współpracują z fotografem lub nawet uwielbiają pozować przed aparatem. Jednak większość z nich nie może ustać w miejscu nawet chwili.

Jeśli natomiast przeniesiemy fotografię w świat dopiero co urodzonych dzieci, to okaże się, że nie ma z nią aż tylu problemów. Oczywiście jeśli mówimy o samym ułożeniu modela, gdyż cała reszta elementów związanych z sesją zdjęciową jest równie trudna.

Przerost formatu nad treścią

Największym problemem pojawiającym się w fotografii kilkudniowych czy tygodniowych dzieci jest przerost formy nad treścią, a raczej formatu nad treścią. Kolokwialnie mówiąc, największy kłopot w tego typu sesjach związany jest ze zbyt dużą ilością tła, gadżetów, materiałów wśród, których główny bohater fotografii staje się mniej widoczny i występuje wręcz jako jeden z elementów obrazu. Pomimo tego, że fotograf naprawdę fenomenalnie uchwycił moment, to zdjęcie nie daje efektu „wow”, co przekłada się na satysfakcję klienta.

Dlatego ostatnimi czasy w branży fotograficznej zauważalne są trendy minimalistyczne w fotografii dziecięcej. Nie tylko w odniesieniu do gadżetów towarzyszących dziecku na zdjęciu, lecz również w formatach zdjęć. Wymiarami, które zyskują na popularności, są 15x15, 20x20 i 25x25 cm.

I co z tym kwadratem?

Do kwadratowej formy zdjęć przekonują fotografowie dziecięcy - Adam Wawrzyniak oraz Gosia Jurasz. Zobaczcie sami jak prezentują się efekty ich prac na naszym nowym Fotoprodukcie.

Kwadratowy kształt Tripleksu pozwala na zachowanie nie tylko odpowiednich proporcji fotografii, lecz również stwarza możliwość odpowiedniego zagospodarowania wolnej przestrzeni, lub po prostu jej ograniczenie.

Kwadratowe zdjęcia mają jeszcze jedną podstawową zaletę. Jest nią możliwość łatwego wykorzystania w mediach społecznościowych. Coraz większa liczba osób, w tym rodziców korzysta z portali takich jak np. Instagram, gdzie zamieszcza zdjęcia swoich pociech.

A gdyby tak…?

Jednak sama możliwość wykorzystania zdjęć z profesjonalnej sesji wyłącznie w social mediach nie zadowala odbiorcy. Klient przychodzi po Twoje usługi nie tylko po to, aby mieć ładne fotografie – on chce się nimi pochwalić rodzinie, bliskim, przyjaciołom. I chce to zrobić w tradycyjnej formie, np. odbitek, albumu, fotoksiążki. My proponujemy Ci jeszcze jeden produkt – który Twój klient będzie mógł postawić np. na komodzie czy półce – Tripleks.

Obserwując nową modę, chcemy dać Ci coś, co ułatwi Ci pracę – dlatego wprowadzamy kolejny kształt Tripleksów. Stanowi on połączenie rozwiązania, które było dotychczas znane - trzy płytki ze zdjęciami z nowym kształtem – kwadratem.

Kwadratowy Tripleks pozwala nie tylko na łatwiejsze skomponowanie fotografii, w przypadku gdy masz niewiele ujęć z sesji, lecz również na oddanie klientom zdjęcia w formie, która w niebanalny sposób zastępuje typową ramkę na zdjęcia.

Dotychczas mogłeś zamawiać go jedynie w prostokątnej formie. Teraz masz wybór:

  • 15x15 cm

  • 18x18 cm

  • 20x20 cm

Wybierz trzy zdjęcia i zaprojektuj swój kwadratowy Tripleks!

Komentarze

Dodaj komentarz

Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.