Jak wykonać napis na fotoalbumie?

CZCIONKA INTROLIGATORSKA? GRAWERUNEK LASEREM? A MOŻE NADRUK UV? GDZIE TAK NAPRAWDĘ LEŻY RÓŻNICA?

Sposobów nanoszenia napisów na okładki naszych fotoproduktów jest kilka. Jakie są zasadnicze różnice pomiędzy tymi technikami? Jaki efekt wizualny dają w praktyce? Odpowiedzi na te, oraz kilka innych pytań znajdziecie w poniższym tekście.

 

 

Co z tą czcionką…?

 

Czcionka introligatorska to chyba jeden z najstarszych sposobów znakowania. Była znana już przed Gutenbergiem. Nazywana jest również tłoczeniem na gorąco ze względu na sposób, w jaki jest wykonywana.

 

Polega na odciśnięciu ustalonego napisu na okładce, przez co powstaje wgłębienie. Kolor wyżłobienia pozostaje taki sam, jak zabarwienie skórki, na której jest wykonywany.

 

Jednak w najlepszefoto.pl masz możliwość, większej personalizacji produktów, które zamawiasz. W przypadku czcionki introligatorskiej możesz wybierać pomiędzy czterema kolorami: złotym, czarnym, srebrnym oraz czerwonym. Jednak, jeśli chodzi o kwestię kroju pisma to, w tej technice dostępny jest jeden - LITHOS PRO.

 

AKTUALIZACJA: Poszerzyliśmy naszą ofertę o nowe kolory: biały, szary, różowy, brązowy, granatowy, zielony oraz miedziany.

 

Kolory wypełnienia napisu wykonanego czcionką introligatorską

 

Czcionka introligatorska, pozwoli Ci to na oddanie zlecenia z ciekawym elementem na okładce przy jednoczesnym zachowaniu jej eleganckiego stylu. Dodatkowo kwestia wcześniej wspomnianego doboru kolorów, pozwala na dopasowanie kolorystyki, do wykonanej przez Ciebie fotorelacji. Taka dbałość o detale z pewnością mile zaskoczy Twoich klientów.

 

Laser w roli głównej

 

A jak wygląda sprawa z grawerem za pomocą lasera?

 

Tutaj napis wypalany jest przez wiązkę światła lasera. Laser „uszkadza” warstwę wierzchnią i tworzy na niej określony wzór. Ukazuje się wtedy kolejna warstwa – znajdująca się pod spodem.

 

Przy tej technice kolor grawerunku na tkaninie introligatorskiej i eko-skórze w głównej mierze zależy od podkładu. Kolor materiału znajdujący się poniżej barwy wyjściowej decyduje o tym, czy wypalana partia materiału będzie miała taki sam odcień jak poprzednia, czy też będzie się różniła.

 

W przypadku lasera nie można manewrować kolorami. Jednak kwestia doboru czcionki została tutaj znacznie rozbudowana. O tym, jak zmienia się kolorystyka materiału wyjściowego po grawerunku przy użyciu lasera możecie przekonać się w poniższych zestawieniach.

 

Grawerowanie za pomocą lasera na tkaninie

Grawer na skórze i tkaninie

 

Technika grawerowunku laserem to również możliwość wypalenia wzoru, który będzie Twojego autorstwa. Takie rozwiązania lubi chyba każdy indywidualista. Przeczytaj jak zaprojektować swój własny grawer.

 

Jakość wykonanego reportażu, jak również forma, w jakiej go oddajesz, wpływa na Twój wizerunek. Dlatego technika grawerunku może być tutaj bardzo pomocna, ponieważ stwarza możliwość dbałości o szczegóły oraz personalizacji zamówienia.

 

Ultrafioletowy alfabet

 

Jeśli chodzi o kwestię nadruku UV – to sprawa ma się nieco inaczej. W tym przypadku kolor nanoszony jest na oprawę, a nie wypalany. Jest on zatrzymywany i utrwalany na powierzchni zewnętrznej. Żadna partia nie ulega „zniszczeniu”, tak jak miało to miejsce w przypadku lasera. Kolor napisu oraz grafiki zawsze będzie stały.

 

Uwypuklenie powstałe z farby jest delikatnie wyczuwalne na eko-skórach. Z kolei na tekstyliach nanoszona farba nie daje takiego efektu. Estetyka planowanego tekstu oraz grafiki pozostaje zawsze taka sama dla każdego materiału – dzięki niezwykłej precyzji maszyny.

 

Imiona na okładce wykonane grawerem i UV

 

Jak widać technik nanoszenia napisów na fotoprodukty z, których korzystamy jest kilka. Każdy z Was może znaleźć coś co będzie pasowało do jego stylu reportażu. Wszystko uzależnione jest od gustu oraz poczucia estetyki – zarówno Twojego jak i klienta.

 

 

 

Komentarze

Co lepiej wybrać: grawer czy napis UV?
Ma ktoś już jakieś doświadczenia? Do tej pory widziałem tylko grawer, nie wiem jak zachowuje się UV. Nie zdziera się po jakimś czasie? Ktoś coś?

Nadruk UV nie ulega zniszczeniu. Jego estetyka pozostaje cały czas taka sama. Natomiast jeśli chodzi o kwestię wyboru nanoszenia napisów na fotoprodukty to jest to już kwestia efektu jakie chce się uzyskać oraz indywidualnych preferencji.

Czcionka introligatorska prezentuje się wspaniale, lecz ginie na oprawie albumów 30x30, czy będzie dostępna w większych rozmiarach?

Na tą chwilę nie przewidujemy większych rozmiarów jeśli chodzi o czcionkę introligatorską.

Mam dokładnie takie samo zdanie co zocha. Czcionka introligatorska jest świetna ale przydałby się wybór wielkości (przynajmniej 2 opcje). Zresztą ogólnie przydałby się wybór wielkości czcionek ;)

Sugestie odnośnie wielkości czcionki introligatorskiej przekazałam już do osób zajmujących się projektowaniem nowych produktów. Jednak jeśli chodzi o kwestię nadruku UV to mogę powiedzieć, że już niedługo będzie więcej możliwości związanych z tym nadrukiem :)

A mnie naprzykład podoba się taki drobny napis. Jest uroczy, nie przytłacza i ładnie się prezentuje. To, że się gubi dodaje mu tylko uroku. Szczególnie w fotografii dziecięcej. Taki właśnie mały detal upiększający album a nie informacja jak dla krów na wrotach od stodoły. Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie i rozumiem, że ktoś lubi duże napisy. Mnie się podoba, jak jest. I ładna czcionka, taka bardzo prosta, ale nie od siekiery, co wisi w stodole na wrotach.

Wygląda bardzo profesjonalnie. Piękne są te albumy i wykończenia.

Dziękujemy serdecznie za miłe słowa :)

Jaki wyjdzie kolor napisu na białej eko skórze wykonany metodą UV ? Macie tylko podgląd na brązowej skórze. Będzie szary, czarny?

Podgląd nadruku UV na białej eko-skórze znajduje się na stronie. Domyślnie ustawiony jest jeden kolor jednak można zaznaczyć inny np. białą eko-skórę. Gdy zostanie on zaznaczony wtedy pojawi się wizualizacja napisu wykonanego zarówno metodą grawerunku jak również nadruku UV. Zapraszamy na stronę.

Dodaj komentarz

Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.