fotografia komunijna

Fotografia komunijna - przekuj ją w swój sukces!

Zdjęcia reportażowe, plenerowe, studyjne, czy portrety z Komunii Świętej wykonywane są sezonowo, dlatego większość z Was nie upatruje w nich większych szans, jeśli chodzi o główny profil działalności. Jednak lekceważenie tej dziedziny fotografii to poważny błąd! Fotografia komunijna to świetna perspektywa na poszerzenie portfolio oraz dodatkowe pieniądze na Twoim koncie.

 

Fotograf pierwszego kontaktu

 

O tym, że pierwsze wrażenie jest niezmiernie istotne, wie chyba każdy. Ale co zrobić aby było pozytywne? Odpowiedź jest prosta – wypaść jak najlepiej! Dlatego przed spotkaniem z klientami przygotuj kilka wariantów oferty, a wtedy będą wiedzieli, że mają do czynienia z profesjonalistą!

 

Pamiętaj, że klienci oczekują od Ciebie nie tylko przedstawienia cennika, ale przede wszystkim propozycji, jeśli chodzi o miejsce sesji, czy jej aranżację. Liczą tym samym na ciekawe propozycje z Twojej strony, dlatego zawsze miej ze sobą kilka opcji.

 

komunia swieta

 

fotografia komunijna

 

Nie ma chyba nic bardziej cennego niż świadomość klientów, że dokonali właściwego wyboru decydując się na Twoje usługi – zadbaj więc o to, abyś był ich pierwszym i ostatnim wyborem.

 

Proof czyli dowód

 

Warto abyś zadbał również o prezentację dotychczasowych zdjęć. To one są maszyną sprawczą Twoich kolejnych zleceń – pamiętaj o tym za każdym razem, kiedy wybierasz się na spotkanie ze swoim zleceniodawcą.

 

fotoalbumy

 

Podczas spotkań z klientami bardzo dobrze sprawdzają się fotoprodukty demonstracyjne, które działają na ich wyobraźnię. Wizualizacja zdjęć, które możesz dla nich wykonać oraz produktu, w którym mogą je otrzymać, wpływa na ich decyzję o zakupie, co oczywiście przekłada się na Twój dodatkowy zarobek, bo przecież marżę narzucasz sam!

 

fotogadżety

 

Komunia, przyjęcia urodzinowe, sesje rodzinne...

 

Przysłowie: „dzieci tak szybko rosną” pewnie słyszałeś już nie raz. Te słowa, jak chyba żadne inne, trafiają do rodziców i sprawiają, że chcą zachować wspomnienia z wyjątkowych chwil życia swoich pociech. Komunia Święta może być dopiero początkiem Twojej stałej współpracy z klientem. Oczywiście jeśli uda Ci się go do siebie przekonać - przede wszystkim dobrymi kadrami.

 

sesja komunijna w plenerze

 

Nic tak nie zachęca 'rodzica - klienta' do ponownego skorzystania z Twoich usług, jak satysfakcja z poprzedniego zlecenia. Pozostaw więc po sobie pozytywne wspomnienia i daj sobie szansę na kolejne sesje. Przemyślany pod każdym względem fotoreportaż, odpowiednio oddany - to klucz do sukcesu, który otwiera niejedne drzwi... Bo przecież są jeszcze polecenia, których zadowolony klient nie szczędzi, pokazując efekty Twoich prac rodzinie czy znajomym, a nawet publikując je w mediach społecznościowych. Pamiętaj o tym i już od dziś zacznij sprzedawać więcej.

 

Zobacz najpiękniejsze oprawy Fotoalbumów komunijnych!

Komentarze

Dodaj komentarz

Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.