Nieszablonowa sesja szkolna

JAK ROBIĆ I SPRZEDAWAĆ ZDJĘCIA W SZKOLE, CZYLI O PODCHODZENIU DO JEŻA I WYCHODZENIU ZE SCHEMATÓW

Czy sesje wykonywane w szkołach muszą kojarzyć się nierozerwalnie z salą gimnastyczną? Czy zawsze muszą być kolorowe i radosne? Jak sobie poradzić z coraz większymi wymaganiami samych rodziców, którzy niemal każdego dnia widzą wszechobecne zdjęcia w mediach społecznościowych?

 

wywiad z Elwirą Kruszelnicką

Reportaż za szkolnymi murami – czy rodzice to kupią?

Chwyta za aparat i wciela się w rolę gościa, który został zaproszony do dziecięcego świata. Fotoreportaż jest zdecydowanie najbliższy jej sercu. Dzięki temu, że jest mamą i bacznym obserwatorem potrafi uchwycić szkolne radości, pierwsze przyjaźnie i trudy zdobywania wykształcenia. Opowiadanie dziecięcych historii, zwłaszcza tych szkolnych, przy pomocy obrazu to dla wielu nie lada wyzwanie. Dla niej - to prawdziwa radość.

Wywiad z: Elwira Kruszelnicka

FOTOKARTA HD NIEJEDNO MA IMIĘ! ZOBACZCIE JAK MOŻNA JĄ WYKORZYSTAĆ.

Fotokarta HD. Czym tak naprawdę jest? Kartą składaną na pół wykonaną z jedwabnego papieru fotograficznego, która wykorzystywana jest we wszelkich rodzajach fotografii. Wyglądem przypomina ona kartkę z życzeniami. Jednak jest o wiele grubsza – 800 g/m². Może pełnić różne funkcje. Zastanawiacie się jakie? Oto nasze propozycje.

Fotografia szkolna: dzisiaj zdjęcia ze szkoły to nie tylko portret legitymacyjny

Jesteś fotografem szkolnym? Szukasz inspiracji? Może skorzystałeś już z naszych poprzednich pomysłów (Awangardowa fotografia szkolna - zrób to inaczej). Dziś chcielibyśmy zwrócić uwagę na zupełnie inną kwestię – fotografowanie dzieci podczas zajęć „pozalekcyjnych”.

 


 

Awangardowa fotografia szkolna. Zrób to inaczej!

Dodane przez Monika Sałek / Ilość komentarzy (0)

Z czym kojarzy Ci się fotografia szkolna? Zapewne z grupą sztywno siedzących ludzi, gdzie jeden z uczniów trzyma tabliczkę z rocznikiem, a nauczyciel stoi po ich prawej lub lewej stronie. Taki kanon zdjęć szkolnych mamy w pamięci, bo większość z nich tak wyglądała w naszych czasach. Okazuje się jednak, że można zrobić to inaczej...